משפט פלילי

כל אדם אשר עבר חקירה משטרתית בחייו יודע, זוהי אינה סיטואציה קלה. אולם חשוב לדעת כי ליווי משפטי של עורך דין במסגרת החקירה, יכול למזער את הנזק מן ההליך הפלילי ובמקרים רבים אף להביא לסגירת תיק החקירה ללא כתב אישום.

הוגש נגדך כתב אישום? אתה זקוק לייצוג משפטי הולם, במסגרתו יפעל עורך הדין למזעור הנזק מההליך הפלילי. כמו כן, לעיתים, קיימת אפשרות של ביטול כתב אישום, הן במסגרת הליך שימוע והן לאחר תחילתו של המשפט הפלילי.

רישום פלילי פוגע בניהול חיים תקינים. בין היתר, רישום זה מונע קבלת תעודת יושר, הנדרשת במסגרות רבות וכן, ישנו קושי ביצירת יחסים בינאישיים בשל הסטיגמה בחברה אודות בעלי רישום פלילי. החדשות הטובות הן כי במקרים רבים ישנה אפשרות של מחיקת רישום פלילי.

הוצאת חשבוניות פיקטיביות היא אחת מעבירות המס הנפוצות ביותר. איזה סוגים של חשבוניות פיקטיביות ניתן להוציא? מהי רמת הענישה בגין עבירה זו ומדוע חשוב כל כך לקבל ייעוץ וייצוג משפטי?

מבין העבירות הפליליות, עבירות מין נתפסות כחמורות במיוחד בשל הפגיעה הפיזית והנפשית בקורבן העבירה. ישנם סוגים שונים של עבירות מין, ביניהם: אינוס, מעשה מגונה ובעילה אסורה בהסכמה.

בעולם המשפט הפלילי, עבירות סמים נחשבות לבין החמורות ביותר והדבר בא לידי ביטוי ברמת הענישה שקבע המחוקק. על כן, אם זומנת לחקירה בגין עבירת סם, עליך לפנות באופן מיידי לעורך דין פלילי לקבלת ייצוג משפטי.

המעצר מהווה כלי מרכזי בהליך הפלילי לאורך כל שלביו. תפקידו של עורך הדין הוא לפעול למען שחרור ממעצר, או לפחות, לקבוע חלופת מעצר אשר תשיג את מטרת המעצר ומאידך לא תפגע בזכויות החשוד או הנאשם.

הסתבכות פלילית בקרב קטינים ובני נוער יכולה לפגוע באופן מהותי בעתידם. לשמירה על זכויותיהם חשוב לפנות לעורך דין המתמחה בתחום עבריינות נוער וקטינים ובקיא בדין ובהתנהלות המערכות המטפלות בנושא.

אחת התופעות הקשות ביותר בחברה שלנו היא אלימות במשפחה. בשל חומרתה והחשיבות הרבה בצמצום מקרי האלימות, יצר המחוקק חוק ייעודי: החוק למניעת אלימות במשפחה,  אשר פועל לצד חוק העונשין!

צרו קשר איתנו קשר עכשיו בטלפון 050-6277453 או השאירו פרטים בטופס:

משפט פלילי והתמודדות עם כתב אישום


המציאות בה אנחנו חיים יכולה להיות לא צפויה ולא וודאית. כל אחד מאתנו יכול למצוא את עצמו מואשם במסגרת של משפט פלילי בכתב אישום בגין עבירות שונות בחוק העונשין. במקרה בו אנחנו מואשמים בעבירה פלילית עלינו לפנות כמה שיותר מהר לאיש מקצוע איכותי כמו עו"ד פלילי. עורך הדין יוכל לסייע לנו להבין מול מה אנחנו מתמודדים ומה אנחנו צריכים לעשות בשביל להסיר את עננת ההאשמות נגדנו. ההליך המשפטי המקובל מתחיל בחקירת משטרה, ממשיך בשימוע לפני הגשת כתב אישום ומסתיים בין כותלי בית המשפט שם השופטים הם אלו שקובעים האם אנחנו זכאים או אשמים.


משפט פלילי – והתמודדות עם חקירה במשטרה תחת אזהרה


כאשר אנחנו רוצים להתמודד עם חקירה במשטרה תחת אזהרה חשוב מאוד לבחור לעבוד עם משפטן מומחה במשפט הפלילי. חקירה משטרתית היא הצעד הראשון בהליך של משפט פלילי שבסופו אנחנו יכולים למצוא את עצמנו מרצים עונש מאסר מאחורי סורג ובריח. לכל נאשם או נחקר שמגיע לחקירה במשטרה יש את הזכות לקבל הגנה מעורך דין שהוא בוחר ויש לו זכות שעורך הדין שלו יהיה נוכח בכל שלבי החקירה. גם אם אנחנו חפים מפשע ומואשמים בלא עוול בכפנו – כדאי לנו מאוד להתייעץ עם עורך דין ולוודא שהוא ישמור עלינו בחקירה וגם בבית המשפט.


משפט פלילי – עונשים הקיימים במשפט הפלילי בישראל


התחום של המשפט הפלילי הוא תחום סבוך מאוד. תחום זה כולל בין השאר גם את התחום של דיני תעבורה. משפט פלילי מהווה את הדרך של המדינה והמוסדות שלה לשמור על בטיחות האזרחים בה. כאזרחים כאשר מוגשת נגדנו תלונה במשטרה אנחנו יכולים לחוש חוסר אונים ומצוקה אישית. לא כל התלונות שמוגשות במשטרה הן מוצדקות ולעיתים הן יכולות לגרום לנו לחוסר נוחות וחוסר נעימות גדול מאוד בחיים הפרטיים שלנו. משפט פלילי דורש מאתנו להיות רציניים מאוד ועלינו לשמור על האינטרסים האישיים שלנו. עורך דין מומחה לתחום הפלילי יוכל להסביר לנו טוב יותר מה עלינו לעשות על מנת לדחות את האישום הפלילי נגדנו.