דיני תעבורה

מי אינו חושש מ- שלילת רשיון הנהיגה? מידי שנה נשללים אלפי רשיונות נהיגה בישראל. כמו כן, לא מעט אנשים מחזיקים ביותר מסוג רשיון רכב אחד. מה חומרת העונש בעת נסיעה בזמן פסילה? ומהן סוגי הפסילות הקיימות? 

נהג שבגופו נמצאה כמות אלכוהול גבוהה מן המותר, חשוף לכתב אישום בגין נהיגה בשכרות. החוק בישראל קובע עונש מינימום של פסילת רישיון הנהיגה למשך שנתיים לפחות למי שהורשע בעבירה זו.

במקרים רבים רק עורך דין תעבורה מומחה יוכל לסייע בעת תאונת דרכים. חשוב לדעת שלצורך קבלת פיצוי בגין נזקי גוף שנגרמו בתאונת דרכים (עפ"י חוק הפיצויים) אין חשיבות מי אשם בתאונה!

צרו קשר איתנו קשר עכשיו בטלפון 050-6277453 או השאירו פרטים בטופס:

דיני תעבורה – מה ההבדל בין עבירת תנועה ועבירה פלילית?


כאשר אנחנו לוקחים את המפתחות של הרכב שלנו ונוסעים בכביש אנחנו לוקחים אחריות רבה על החיים שלנו ועל החיים של הנהגים האחרים בכביש. התחום של דיני תעבורה הוא תחום מורכב וחלקים ממנו נכנסים בתחום של דיני העונשין והמשפט הפלילי. במקרים קיצוניים של עברות כמו נהיגה תחת השפעת אלכוהול או נהיגה במהירות מופרזת יכולה לגרור נגדנו סנקציות כמו שלילת רישיון או עבודות שירות בקהילה. במקרים רבים קשה להוכיח את אי האשמה שלנו בביצוע העבירה בגלל שההוכחות לביצוע שלה חותכות (למשל צילומים) או שההוכחה לביצוע שלהן תלויה במילה שלנו מול המילה של העדים לביצוע העבירה או למילה של המשטרה.


דיני תעבורה – מתי עלינו לפנות לעו"ד תעבורה?


כאשר אנחנו מואשמים בביצוע של עבירות תאונה בתחום של דיני תעבורה עלינו לפנות לאיש מקצוע כמו עו"ד תעבורה. עורך דין זה יוכל לייעץ לנו כיצד עלינו לפעול במקרה של כתב אישום שהוגש נגדנו. פעמים רבות עורך הדין שלנו יוכל להגיע לעסקת טיעון מול התובע בתיק שלנו כך שנצטרך להתמודד עם עונש מופחת שיכלול בדרך כלל עבודות שירות, קנס כספי ובמקרים מסוימים גם שלילת רישיון. החלופה לעסקת הטיעון יכולה להיות מצב בו המשפט שלנו יתנהל במשך שנים רבות ובסופו אולי נצטרך לרצות עונש מאסר בפועל.


דיני תעבורה – מה הסנקציות החוקיות החלות על עברייני תנועה?


דיני תעבורה הם אחד הדינים בחוקי ישראל שכל אזרח כמעט מתמודד איתם. דינים אלו כוללים פעמים רבות נושאים של עבירות תנועה וחניה וברוב המקרים הם גוררים סנקציות כספיות של קנסות שעל האזרח לשלם בגין עבירות שהוא ביצע. דיני תעבורה נושקים באופן ישיר פעמים רבות גם לתחום של משפט פלילי במקרים בהם יש עבירות של נהיגה ברשלנות, נהיגה תחת השפעת אלכוהול, נהיגה בתאונת פגע וברח או נהיגה תחת השפעה של סמים. גם במקרים של נהיגה לא לפי החוק במקרים של חציית פס לבן או של נהיגה במהירות מפורזת ואי ציות לתמרורים ורמזורים העבירה של הנהג יכולה להפוך להיות עבירה פלילית לכל דבר ועניין.